Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mieszkańcy Radzikowa, ale nie tylko, założyli stowarzyszenie "Ekologiczny Kołobrzeg". Dziś odbyła się pierwsza konferencja organizacji.


Renata Brączyk poinformowała o zarejestrowaniu razem z Dorotą Oyedemi, która jako pierwsza rozpoczęła walkę z instalacjami odorodotwórczymi w Radzikowie, stowarzyszenia "Ekologiczny Kołobrzeg", które ma ułatwić mieszkańcom reprezentację przed sądami i organami decydującymi o lokalizacji takich instalacji. Podkreśliła jednocześnie, że nie wierzy w uczciwość prezesa Jakubasika, który zapiera się, że zerwał umowę ze spółką Agroelektrogaz. Wtórował jej Cezary Kalinowski, który podkreślił, że skoro umowa została zerwana, to jednak spółka i tak ze starostwa dostała pozwolenie na budowę magazynu.

Krzysztof Plewko wyraził swoje obawy, że przed wyborami władze miasta są gotowe obiecać wszystko, byle pozbyć się pozornie problemu, który po wyborach, gdy już będą pewne osoby na bezpiecznych pozycjach, wszystko wróci do normy, czyli problem dalej będzie aktualny. Zwrócił również uwagę na zagrożenia i uciążliwości wynikające z budowy takich instalacji nie tylko dla osiedla Radzikowo, ale dla całego miasta, bowiem mocniejszy wiatr przypomni nawet w Podczelu, że w Radzikowie na smrodzie robi się pieniądze.

Zapytani przez dziennikarzy członkowie stowarzyszenia o sprawę i startowania z list wyborczych Henryka Bieńkowskiego, Renata Brączyk odpowiedziała, że gdyby Janusz Gromek traktował mieszkańców, swoich sąsiadów poważnie, ci sami nie musieliby upomnieć się w swoich problemach i zadbać o swoją przyszłość.

Posłuchaj fragmentów konferencji prasowej:
{mp3}sound2/zielony_kolobrzeg{/mp3}

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama