Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W środę odbyła się jedna z ostatnich sesji Rady Miasta tej kadencji. Posiedzenie niemal w całości było poświęcone zmianom w planie przestrzennym uzdrowiska.


51 sesja Rady Miasta była walka o utrzymanie większości zapisów planu zagospodarowania przestrzennego strefy uzdrowiskowej. Prezydent wniósł pod obrady projekty uchwał, które otwierały drogę do zmian w planie. Chodziło o wiele zmian, które zmieniłyby krajobraz urbanistyczny uzdrowiska i jak dziś przekonywała większość radnych: na grosze.

Zarówno radni Centroprawicy, PiS jak i SLD, ale także część radnych PO, miała poważne zastrzeżenia do budowy nowych hoteli w strefie uzdrowiskowej, do bezsensownego niszczenia historycznej zabudowy mieszkaniowej, albo dodawania elementów, które nic nie poprawiają w komunikacji w strefie uzdrowiskowej. Radni opozycji zaznaczali, że jest to strefa przeinwestowana, a prezydent nic sobie z tego nie robi. Jak można było zobaczyć, uwagi Komisji Uzdrowiskowej spływały po prezydencie jak po kaczce. Na części obrad prezydenta nawet nie było.

Radny Andrzej Mielnik zwrócił uwagę na bezsens wprowadzania zmian w tej kadencji, która dobiega końca. - Zostawmy to następnej radzie, niech decydują o tym ludzie, którzy będą to potem uchwalali - apelował. Ale to nie odniosło skutku. Argumenty o audytach, ekspertyzach, procedurach były na nic. Jak to wyjaśnił wszystkim radny Czechowski, trzeba zostać wybranym radnym i decydować. Tylko gdzie w tym interes miasta i zdrowy rozsądek? Ostatecznie, opozycja przy wsparciu głosu radnej Danuty Adamskiej-Czepczyńskiej odrzuciła wiele projektów uchwał.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama