Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Danuta Adamska-Czepczyńska, przewodnicząca Komisji Uzdrowiskowej, na środowej sesji Rady Miasta, nie dała się uciszyć swoim klubowym kolegom z PO.


Na 51 sesji Rady Miasta prezydent wnioskował do radnych o zgodę na przystąpienie z zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla strefy uzdrowiskowej "A Wschód". Spora część tych zmian spotkała się ze znacznym oporem radnych opozycji, których wspierała radna Czepczyńska ku wielkiemu niezadowoleniu swoich klubowych kolegów. Radni PO czynili swojej koleżance uszczypliwe uwagi, wchodząc z nią w regularne polemiki? Dlaczego? Bo Danuta Adamska-Czepczyńska stanęła w interesie uzdrowiska.

- Ten plan został uchwalony niedawno - mówiła radna Czepczyńska. - To nie jest odpowiedni moment na zmienianie czegokolwiek, bo dokonując zmian w świetle propozycji prezydenta, osłabiamy to uzdrowisko - argumentowała. Gdy nie pomagał jej autorytet, powoływała się na ekspertyzy i doświadczenie. To na jej kolegach nie robiło wrażenia. Część z nich popierała ideę dalszej zabudowy strefy "A". Gdy przystąpiono do uchwały działającej na szkodę historycznej zabudowy w uzdrowisku, Danuta Adamska-Czepczyńska wstała ze swojego miejsca, wzięła mikrofon i zaczęła stawiać zarzuty prezydentowi i jego urzędników działania na szkode miasta i wprowadzania radnych w błąd przez powoływanie się nie nieistniejące przepisy.

W wypowiedzi przewodniczącej Komisji Uzdrowiskowej, która biła na alarm, jeśli chodzi o sytuację w uzdrowisku, wybitnie przeszkadzała przewodnicząca Rady Miasta - Urszula Dżega-Matuszczak. W mało kulturalny sposób przewodnicząca chciała "spuścić" z mównicy swoją koleżankę klubową, bo ta mówiła rzeczy nieprzychylne PO i prezydentowi Gromkowi. Tradycyjnie w takich przypadkach, osoba zabierająca go, po prostu go traci. Ale przewodniczącą Czepczyńska uparcie stała przy swoim.

Zobacz fragment 51 sesji Rady Miasta

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama