Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Swój kolejny jubileusz święci ZSS im. Zbigniewa Herbeta. To najmniejsza szkoła w Kołobrzegu, ale za to osiągająca bardzo dobre wyniki w nauczaniu.ZSS im. Zbigniewa Herberta powstał 20 lat temu, jako wynik przemian społeczno-politycznych i poszerzania horyzontów edukacyjnych obywateli. Wówczas szkoła nazywała się Społeczne Liceum Ogólnokształcące i początkowo mieściła się w kołobrzeskiej "budowlance". Wraz z rozwojem placówki, została ona przeniesiona do budynku przy ulicy Jedności Narodowej, gdzie mieści się do dzisiaj.

Reforma systemu edukacji spowodowała, że do SLO dołączyło Społeczne Gimnazjum. Tak powstał Zespół Szkół Społecznych, którego kilka lat temu patronem został Zbigniew Herbert. Placówka jest liderem w zakresie egzaminów gimnazjalnych w Kołobrzegu. Jest również w ścisłej czołówce jeśli idzie o zdawalność matur. Lekce odbywają się w kameralnych salach i niewielkim gronie uczniów. Ma to jednak jedną wadę: nie ma od kogo ściągać...

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama