Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wybory samorządowe już za 3 tygodnie. Kampania plakatowa trwa w najlepsze. Niestety, nie zawsze odbywa się ona w zgodzie z obowiązującym prawem.


Nasz Czytelnik przysłał nam zdjęcia wykonane telefonem komórkowym, w którym widać, jak laweta z wizerunkiem kandydata na prezydenta zaparkowała przy ratuszu. "W aucie nie było kierowcy, a w tym miejscu obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju. Jak widać ekipie obecnego prezydenta nie przeszkadza nawet łamanie przepisów" - pisze Internauta. I trudno nie przyznać mu racji.

Bulwersujące jest jednak co innego. Pojazd z lawetą promującą kandydata na prezydenta zaparkował wprost pod kamerą, z której dyżurny Komendy Powiatowej Policji widzi to jak na dłoni. Dlaczego nie zareagował? W naszym archiwum znajduje się inna fotografia z kampanii do Parlamentu Europejskiego, gdy lawetę na zakazie zatrzymywania i postoju na ul. Ratuszowej pozostawił kierowca promujący innego polityka Platformy Obywatelskiej - Artura Mackiewicza. Wówczas, obok niej przejeżdżały radiowozy. Żaden z policjantów nie zareagował.

Do wyborów pozostały 3 tygodnie. Jeśli widzicie, że kampania odbywa się niezgodnie z przepisami, napiszcie do nas i wyślijcie nam zdjęcie. Bez względu na to, który ze sztabów ma coś na sumieniu, my będziemy to pokazywali.

Od redakcji:

Skontaktował się dzisiaj z nami oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji - Andrzej Duda. Jak nas poinformował, dyżurny KPP Kołobrzeg jednak zareagował w sprawie stojącej lawety. Przybył na miejsce patrol policji, który zastał kierowcę w samochodzie. Po dokonaniu formalności, kierowca opuścił miejsce, w którym obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju. Nasza informacja pochodziła od Czytelnika, który stwierdził, że policja nie zareagowała. Skoro jest inaczej, kołobrzeskich policjantów serdecznie przepraszamy!

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama