Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W porcie rybackim rozpoczęto jedną z największych inwestycji w historii kołobrzeskiego rybołówstwa. Zmodernizowana zostanie fabryka lodu.


- Do tego projektu przygotowywaliśmy się przez 5 lat - mówi Marcin Radkowki, prezes Kołobrzeskiej Grupy Producentów Ryb. - Udało nam się zdobyć 58 milionów na wielką inwestycję, ale przed nami jeszcze dużo pracy, żeby się przedwcześnie chwalić. Fabryka lodu wymaga gruntownej modernizacji, dostosowania do potrzeb rybaków. Powstanie chłodnia i mroźnia, w których będzie można przechowywać ryby. Jak wspomniałem, inwestycja jest złożona, potrwa do 2012 roku.

Jak dodaje Marcin Radkowski, inwestycja będzie spełniała rygorystyczne normy unijne, a co najważniejsze, zniweluje ryzyko związane z instalacją amoniaku, która znajdowała się w porcie i służyła do produkcji lodu. Dziś wbito pierwszą łopatę pod tę inwestycję. Jej zakończenie planuje się na 2012 rok.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama