Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kolejny awans kołobrzeżanki poza granicami miasta, tym razem do branży transportowej. Prezesem PKS Świdwin została była dyrektor CePIT-u.


Beata Mieczkowska-Miśtak to wybitny menadżer. W Kołobrzegu dała się poznać jak dyrektor Centrum Promocji i Informacji turystycznej, przybyły tu z Ustronia Morskiego, także ze stanowiska kierowniczego. Z Kołobrzegu odeszła w atmosferze skandalu, gdy na koniec swojego dyrektorowania podważała wypowiedzi prezydenta miasta o swojej rezygnacji ze stanowiska. Dopiero później okazało się, że Mieczkowskiej zarzucono sporo nieprawidłowości w kierowanej jednostce (przeczytaj). W sumie, urzędnicy posunęli się tak daleko, że zarzucili jej nawet niekompetencję i nie przestrzeganie prawa.

W atmosferze skandalu Mieczkowska-Miśtak straciła również funkcję prezesa Uzdrowiska Kamień Pomorski, dokąd została powołana dzięki znajomościom z posłem Sebastianem Karpiniukiem. Tak o finale jej kariery w tej spółce Skarbu Państwa pisał portal 24Kurier.pl: "Ostatnio dosyć głośno mówiło się o wystąpieniu Beaty Mieczkowskiej - Miśtak na forum rady miasta, w którym była prezes prosiła radnych o przejęcie inwestycji związanej z renowacją parku uzdrowiskowego. Przekonywała radnych, że uzdrowisko jest zmuszone odstąpić od projektu, bowiem Narodowy Fundusz Zdrowia narzuca placówce wykonanie łazienek w jednym z domów uzdrowiska - Mieszku. Później okazało się, że Fundusz nie kierował żadnego pisma do Kamienia, które nakazywałoby pod rygorem odebrania kontraktu na leczenie, wykonanie łazienek". Portal sugerował, że to mogło mieć wpływ na to, że rada nadzorcza spółki wybrała kogo innego na stanowisko prezesa.

Specjalistka od promocji, turystyki i zarządzania, stała się teraz wybitnym ekspertem w dziedzinie komunikacji. Obecnie, po krótkiej przerwie w karierze na kierowniczych stanowiskach w spółkach objętych kontrolą przez ludzi Platformy Obywatelskiej, została prezesem PKS Świdwin. Jest to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa zajmująca się przewozami pasażerskimi na terenie powiatu świdwińskiego, powiatów sąsiednich, w komunikacji krajowej i międzynarodowej. Pani prezes życzymy samych sukcesów!

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama