Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

2 marca 2024    |    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław
2 marca 2024    
    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Radni powiatowi zakończyli oficjalnie swoją kadencję. Nie zabrakło wspomnień, podsumowań, ale także ostrej krytyki i przyznania się błędów i wypaczeń.


Gratulacje z tytułu udanej kadencji złożył radnym powiatowym sam prezydent Janusz Gromek. Radni z tytułu zakończenia kadencji otrzymali suweniry, niektórzy mieli również okolicznościowe wystąpienia. Nie wszyscy bowiem startują ponownie w wyborach do Rady Powiatu, na przykład Ewa Giza, która życzyła swoim kolegom sukcesów w powiecie, gdyż on po 12 latach pracy w samorządzie powiatowym startuje do Rady Miasta.

Antoni Szarmach przekazał do Muzeum Oręża Polskiego świder Preslera, którym doktor Paton badał wiek kołobrzeskich dębów i innych wiekowych drzew w powiecie kołobrzeskim. - To ciekawy zabytek, który będzie dowodził naszej bliskiej historii i tego, że ustaliliśmy 800 lat naszego dębu Bolesława - mówi radny SLD.

Radny Piotr Pasikowski złożył interpelację w sprawie podpisywania dokumentów dotyczących wycinki przez wicestarostę w momencie, gdy w pracy był starosta kołobrzeski. Jerzy Kołakowski tłumaczył, że taka byla potrzeba, że inwestor czekał na to pozwolenie, teraz ono już nawet nie jest wymagane, a PO obiecała pomagać przedsiębiorcom. - Zrobiłbym to ponownie - zadeklarował Kołakowski. Pasikowski za to zarzucił mu wprowadzanie radnych w błąd, gdyż Kołakowski w odpowiedzi napisał, że posiadał uprawnienia do podpisywania dokumentów pod nieobecność starosty, gdy tymczasem starosta był w pracy. Ale na radnych ta dyskusja specjalnego wrażenia nie zrobiła.

Za to w oświadczeniach radnych, wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Paweł Adamczak, zaskoczył wszystkich na sali obrad. Jako przedstawiciel PSL podziękował koalicjantowi - PO, za lojalność, ale... Poinformował, że jest mu wstyd za pozbawienie dziennikarza wolności. Chodzi o głosowanie, do którego radnych PO przymusiła partyjna góra, w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie umowy o pracę z radnym Piotrem Pasikowskim. Piotr Pasikowski podziękował za to radnemu Adamczakowi. - Puszczam tę sprawę w niepamięć, ale to świadczy o tym jak niebezpieczna wobec jednostki może być polityka w wydaniu partyjnym - dodał Pasikowski. Z sali dostał za to brawa.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama