Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kandydat na radnego Rady Powiatu z KWW Henryka Bieńkowskiego - Tadeusz Stadnik z Ustronia Morskiego, nie chce już startować w wyborach.


Tadeusz Stadnik złożył oświadczenie, że był współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa. Taka informacja znajduje się na obwieszczeniach wyborczych. Jednocześnie zbulwersowała środowisko polityczne w Kołobrzegu. - Mogę tylko wyrazić ubolewanie w tej sprawie, bo ja dowiedziałem się o tym dopiero po zarejestrowaniu list do powiatu - mówi lider kołobrzeskiej opozycji - Henryk Bieńkowski. Dlaczego jednak tolerował obecność kogoś z taką przeszłością? - Gdy sprawy nie udało się jednoznacznie wyjaśnić, pan Stadnik poinformował mnie, że rezygnuje z ubiegania się o mandat radnego powiatowego - dodaje Bieńkowski.

O kwestię współpracownika służb bezpieczeństwa na liście Bieńkowskiego zapytaliśmy jego pełnomocnika wyborczego - Sławomira Ciborskiego. - My początkowo nie zamierzaliśmy ubiegać się o mandaty w Radzie Powiatu. Jednak wraz z rozwojem sytuacji zaczęli zgłaszać się do nas kandydaci, którzy namawiali nas o wysunięcie takich list, bo oni chcą działać w samorządzie powiatowym. Tak spotkaliśmy się z panem Tadeuszem Stadnikiem. Pan poinformował nas o swojej przeszłości, że pracował w bazie obsługi tutejszej plaży i jego obowiązkiem było przekazywanie informacji o jednostkach pływających, kajakach czy łódkach. I pan Stadnik nie potrafił jednoznacznie wyjaśnić statusu tych informacji, ale deklarował o swojej uczciwości. Wpisał, że współpracował ze służbami, a jednocześnie chciał wyjaśnić swój status w IPN.

Jak dodaje Ciborski, wpis nastąpił tylko dlatego, żeby pan Stadnik w przypadku funkcjonowania w jakimkolwiek rejestrze nie okazał się kłamcą lustracyjnym. Niestety, do chwili obecnej nic w tej sprawie nie wiadomo. - Pomimo uczciwych zamiarów tego pana, aby nie być obiektem oskarżeń politycznych, pan Stadnik wycofał się z wyborów samorządowych. O jego statusie dowiemy się już po wyborach. Gdybyśmy wiedzieli, że to tyle potrwa, człowiek ten nie wystartowałby z naszych list.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama