Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Morskie Służby Poszukiwania i Ratownictwa nie bawią się na spokojnym morzu. Dla nich żywiołem są wysokie fale i trudne warunki atmosferyczne.


Kołobrzescy ratownicy ćwiczyli dziś na wysokości mola. Celem ćwiczeń było okresowe sprawdzenie sprawności w zakresie poszukiwania i pobierania rozbitków. Dodatkowo, ratownicy ćwiczyli szybkie poruszanie się po wodzie w trudnych warunkach. Tymczasem zgromadzeni na molo turyści łapali się za głowę, że w takiej temperaturze ktoś może płacić za przejażdżki na pontonie. Gdy usłyszeli to od nas ratownicy, byli zirytowani niską wiedzą ludzi na temat ich pracy.

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR - Search and Rescue) zajmuje się pomocą i likwidowaniem zagrożeń w akwenie polskiej strefy odpowiedzialności. W Polsce funkcjonuje od 2002 roku. Niesie pomoc w skrajnie trudnych warunkach, posiadając do tego wyszkoloną kadrę ratowników i specjalistyczny sprzęt, który pozwala na pracę na morzu nawet w warunkach silnych sztormów.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama