Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

- To był błąd - tak w skrócie wyjaśnia swoją pomyłkę z wykształceniem Jerzy Kołakowski. W dokumentach napisał, że ma wyższe. Może udowodnić średnie.


Wicestarosta walczy o fotel wójta Gminy Ustronie Morskie. W gminie każdy go zna, jest znanym działaczem Platformy Obywatelskiej, liczy na poparcie mieszkańców i zmianę zasiedziałego w fotelu wójta Stanisława Zielińskiego. Podczas rejestracji swojej kandydatury Kołakowski napisał jednak, że ma wykształcenie wyższe, gdy tymczasem ma nostryfikowane dokumenty ze Stanów Zjednoczonych mówiące o szkolę średniej.

- Ukończyłem szkołę zawodową w Zabrzu - mówi Jerzy Kołakowski. - To jest szkoła górnicza o specjalności elektrycznej. Potem zdałem egzamin do technikum górniczego w Zabrzu i zostałem przyjęty do tej szkoły. Zdarzyło się tak, że tej szkoły akurat nie ukończyłem. Poznałem moją małżonkę i byłem tak zakochany, że musiałem wrócić tutaj na Pomorze. Potem było wojsko i szkoła wojskowa. Ukończyłem szkołę wojskową w Grudziądzu. Potem zrezygnowałem, poprosiłem o zwolnienie i wyjechałem do Stanów Zjednoczonych.

Jak dodaje Kołakowski, w USA jego rodzina mocno naciskała, żeby dalej się kształcił. Podjął naukę w szkole zaocznej dla pracujących. Te dokumenty Kołakowski nostryfikował i w tej kwestii nie ma problemu. Ukończył również szkołę przy Nowojorskim Instytucie Fotograficznym. Ma dyplom, poświadczający zakończenie 6-semestralnej nauki. Tyle, że ten dyplom nie jest nostryfikowany. - Głupota ludzka nie zna granic - komentuje swoje zachowanie Kołakowski. - Starałem się to zrobić i obiecano mi, że to szybko się załatwi, chociaż przy dużych kosztach - mówi Kołakowski. - Skontaktowałem się z ministerstwem edukacji, a tam mi powiedziano, że to szkoła artystyczna i trzeba to przez ministerstwo kultury. Tam mi wskazano dwie uczelnie, które mogłyby mi nostryfikować dyplom: Szkołę Filmową w Łodzi i Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie jest Wydział Fotografii. I po tych rozmowach przygotowujących do nostryfikacji, ja to wpisałem z pełną premedytacją, bo pan doktor powiedział mi, że jeśli jest to 6-semestralny tok nauczania, to oni przyjmują to jako licencjat w Polsce. No tylko dokumentu nie zdążyłem uzyskać.

Dlatego oficjalnie, Jerzy Kołakowski może pochwalić się tylko wykształceniem średnim oraz dyplomem w języku angielskim, którego wartość muszą oszacować specjaliści.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama