Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta wszystkie wnioski mieszkańców zostały uwzględnione zarówno przez prezydenta, jak i radnych. Wybory za pasem.


Prezydent sam zdjął z porządku obrad uchwałę dotyczącą sprzedaży terenów, które mieszkańcy Osiedla nr 6 chcieliby przeznaczyć pod ścieżkę rowerową (przeczytaj). Nikt nawet nie odezwał się słowem, a przecież rezygnacja ze sprzedaży działek uszczupla budżet miasta i tak wydrenowany inwestycjami.

Innym kontrowersyjnym projektem była uchwała o przedłużeniu dzierżaw kupcom nadmorskim, handlującym w kioskach przy molo. Kupcy na sesję przyszli pełną gromadą, patrząc uważnie kto i co mówi, jednocześnie pilnując, kto i jak głosował. Radni, pomimo wiedzy, że na miejsce obecnych kupców są chętni inni, którzy są gotowi zapłacić więcej, zrezygnowali z możliwości ogłoszenia przetargu i zgodzili się na wydłużenie obecnych dzierżaw nie jak przewidywał projekt do 3, ale do 2 lat. Identyczną taktykę kupcy zastosowali 4 lata temu, również w kampanii wyborczej. Okolicznością łagodzącą w tej sprawie jest fakt, że zgodnie z przepisami, w tym miejscu nie powinno być handlu. Tyle, że umowy obowiązują przed wejściem tych przepisów w życie. Jeśli więc umowy wygasną, temat handlu - legalnego - zniknie automatycznie.

To była ostatnia sesja Rady Miasta. Od pierwszej sesji z 1 grudnia 206 roku upłynęły 52 posiedzenia. Dziś działacze PiS wręczyli radnym czerwone róże z okazji zakończenia kadencji. Kolejne posiedzenie już nowej rady VI kadencji najwcześniej na początku grudnia.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama