Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

2 marca 2024    |    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław
2 marca 2024    
    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Zarządzeniem prezydenta Janusza Gromka od 15 listopada b.r. do 30 kwietnia 2011 roku na Sybiraków, Katedralnej i Portowej nie płacimy za parkowanie.


W e-mailu przesłanym dziennikarzom, rzecznik prasowy Michał Kujaczyński tak uzasadnia decyzję prezydenta: "Wyłączenie części stref na okres poza sezonem było dyskutowane na jednej z Sesji Rady Miasta. Radni zwrócili uwagę, że część płatnych miejsc postojowych w centrum, powinna funkcjonować jedynie w sezonie letnim. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno radnych jak i mieszkańców Prezydent podjął decyzję o czasowym wyłączeniu ze strefy tych ulic". Tyle, że to nie do końca prawda.

Radni owszem, zwracali prezydentowi uwagę na niepotrzebne pobieranie opłat w niektórych częściach miasta, ale byli oburzeni, że z jednej strony prezydent podnosi podatki, a z drugiej rezygnuje z pobierania opłat. Zarzucano również Gromkowi robienie kampanii wyborczej kosztem budżetu miasta.

Zapytany o to Michał Kujaczyński stwierdza, że to żadna kampania, ale działanie w interesie mieszkańców. Tylko dlaczego sprawa ta nie stanęła w formie uchwały ponownie na sesji (prezydent miał prawo wydać swoje zarządzenie, ale ominął w ten sposób publiczną dyskusję) I dlaczego, skoro prezydent jest za zniesieniem płatnych stref w tych miejscach, zrobił to tylko do końca kwietnia? Od września 2010 trzeba będzie płacić ponownie.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama