Light rain

4°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Na konferencji prasowej, kandydat na prezydenta Henryk Bieńkowski zaprosił swoich kontrkandydatów na debatę we wtorek 16 listopada o godzinie 18.00.


Bieńkowski jako pierwszy wyszedł z inicjatywą przeprowadzenia debaty wyborczej wszystkich kandydatów na prezydenta Kołobrzegu. - Dziś zaprosiłem na ustalenie szczegółów Bernarda Mielcarka i Jacka Woźniaka po audycji w Radio Kołobrzeg - mówi kandydat na prezydenta. - Żaden z nich nie odmówił, wręcz przeciwnie, bo ta debata jest potrzebna. Nie zaprosiłem jedynie Janusza Gromka, bo ten wyszedł przed zakończeniem audycji. Wyślę do ich sztabu specjalne zaproszenie - deklaruje Bieńkowski.

Debata ma mieć charakter merytoryczny i programowy. Zgodnie z deklaracjami ma dotyczyć spraw społecznych, gospodarki, promocji i turystyki, kultury oraz sportu. Spotkanie sztabów wyborczych w tej sprawie miałoby się odbyć 13 listopada w sobotę, a sama debata we wtorek 16 listopada o godzinie 18.00. Miejsce trzeba jeszcze ustalić. Jak udało nam się ustalić, sztaby są otwarte na propozycję Bieńkowskiego, także sztab Platformy Obywatelskiej, o czym poinformował nas jej rzecznik - Piotr Lewandowski.

Bieńkowski jednak poskarżył się, że nagrania i emisji debaty odmówiła mu Telewizja Kablowa Kołobrzeg. - Rozmawiałem dziś na ten temat z redaktorem naczelnym TKK, który poinformował mnie, że to medium nie jest zainteresowane debatą nawet za pieniądze - stwierdził kandydat, licząc na obecność innych dziennikarzy. Sprawdziliśmy. Andrzej Gall, redaktor naczelny TKK przyznał, że z Bieńkowskim rozmawiał, ale żadnej odmowy nie było. Przyznał również, że nie wszystkie sztaby są jeszcze zdecydowane na partycypowanie finansowe w takie debacie. Zapytaliśmy o to jeszcze raz Bieńkowskiego. - Panie redaktorze, ja rano rozmawiałem z szefem TKK i dano mi jasno do zrozumienia, że oni tym zainteresowani nie są i to mnie zasmuciło, natomiast ja nie mam powodów, żeby w tej sprawie kogokolwiek okłamywać. To nam, jako kandydatom, zależy na tej merytorycznej debacie i obecności mediów, bo media przekażą to mieszkańcom. Mieszkańcy zaś to potencjalni wyborcy i mają prawo wiedzieć, co kto ma do powiedzenia o mieście.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama