Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kołobrzeżanie niezwykle tłumnie zgromadzili się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, aby świętować 92 rocznicę odzyskania niepodległości.


Uroczystości rozpoczęły się mszą w Bazylice Mariackiej, której przewodniczył biskup Krzysztof Zadarko. Proboszcz Jerzy Chęciński przypomniał, że 11 listopada przypada 30 rocznica powstania Parafii Mariackiej. W swojej homilii biskup Zadarko wskazał na wielkie znaczenie niepodległości i dnia jej odzyskania dla Polaków. Cieszył się również z dużej ilości wiernych, zwłaszcza dzieci i młodzieży, dla których niepodległość nie jest tak nośnym hasłem, jak dla ludzi starszych, którzy wiedzą, co to zniewolenie.

Pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego odbyła się manifestacja patriotyczna. Przemówienie wygłosił prezydent Janusz Gromek, ciesząc się z tak dużej frekwencji, zarówno pocztów sztandarowych, jak i mieszkańców. W tym roku dopisała również pogoda.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama