Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Młodzi Demokraci zorganizowali prawybory prezydenckie. Mieszkańcy wrzucali swoje głosy do urny przed ratuszem. Nie wszyscy poparli ten pomysł.


Od samego rana Młodzi Demokraci razem z przedstawicielem Prawa i Sprawiedliwości ustawili się przy ratuszu, namawiając mieszkańców go wzięcia udziału w prawyborach. Wydrukowali 1200 kart do głosowania. Wyniki zostaną przedstawione wieczorem.

Jednak udział w prawyborach zbojkotowały dwa sztaby wyborcze: Henryka Bieńkowskiego i Jacka Woźniaka. - Młodzi Demokraci nie są dla nas partnerami w takich prawyborach - mówi Przemysław Dawid, kandydat na radnego do Rady Miasta. - Obrzucają nas błotem na portalach internetowych, poza tym są polityczni doszczętnie i wykonują polecenia swoich kolegów z PO. Takie prawybory powinno zrealizować jakieś apolityczne stowarzyszenie, na przykład we wsparciu Fundacji Batorego.

- Mój sztab nie wziął udziału w prawyborach wobec ataków poniżej pasa ze strony sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej pod moim adresem - mówi Jacek Woźniak, kandydat na prezydenta Kołobrzegu. - Od samego początku deklarowaliśmy, że prowadzimy kampanię kulturalną i merytoryczną, bez atakowania kogokolwiek. No i działacze Platformy zaatakowali nas i to brutalnie. Przykro mi z tego powodu.

Młodzi Demokraci nie przejmują się jakimikolwiek uwagami pod adresem swojego przedsięwzięcia. Na pytanie, gdzie zareklamowali swoje przedsięwzięcie, można dowiedzieć się, że na jednym z portali internetowych. Dlaczego nie zrobili tego powszechnie? Na to pytanie Ziemowit Czerski nie potrafił nam odpowiedzieć. Od rana po obu bokach stoiska z urną, wisiały plakaty Janusza Gromka. Potem pojawił się plakat Jacka Woźniaka. PiS plakat dopiero kończy, ale plakatu Henryka Bieńkowskiego nie było. Ziemowit Czerski w tym również nie widzi problemu, bo plakatów z innych sztabów uzyskać się nie udało. Po co więc wieszano dwóch kandydatów? - Plakaty wisiały tylko przez godzinę - dodaje Czerski.

W prawyborach wzięło udział 330 osób. Oddano 323 głosy ważne. A tak wyglądają wyniki:

Henryk Bieńkowski: 51
Janusz Gromek: 206
Bernard Mielcarek: 34
Jacek Woźniak: 32

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama