Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

2 marca 2024    |    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław
2 marca 2024    
    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Niskie temperatury przyczyniły się do zwiększonego zainteresowania bazyliką przez bezdomnych. Żebrzą, śpią, a jednego wyciągnięto z konfesjonału.


Osoby żebrzące przy wejściu głównym do największego kołobrzeskiego kościoła, to tak naprawdę nic nowego. Ale tym razem bezdomni przeszli samych siebie i zamienili bazylikę na stołówkę i noclegownię. Na zewnątrz jest coraz zimniej, a świątynia jest ogrzewana, w dodatku nie brakuje wygodnych gąbek, które zamiast za siedzenie mogą służyć jako poduszka.

W sprawie osób bezdomnych, które zakłócają nabożeństwa lub wykorzystują kościół jak typową melinę, interweniują ochroniarze. Po krótkich negocjacjach, osoby, które nie chcą słuchać pracowników parafii, opuszczają bazylikę. Ostatnio jednak bezdomnego znaleziono w konfesjonale. Ku zaskoczeniu, człowiek ten miał na szyi niewielką koloratkę. Nie wiadomo, czy kogoś zdążył wyspowiadać, choć pracownicy parafii w to wątpią. - Dusił komara w najlepsze, widać w konfesjonale było mu cieplej - słyszymy. Został wyproszony z kościoła.

Meteorolodzy zapowiadają dalsze spadki temperatur. Jest bardzo wątpliwe, żeby bezdomni dobrowolnie przestali używać kościoła do celów innych niż liturgiczne. Bazylika jest idealną poczekalnią na zimne popołudnia, bez konieczności opuszczania centrum miasta. Wieczorem zaś zaczyna się ruch. Wierni przychodzą na mszę, a wtedy można wyżebrać trochę gotówki i tak w kółko...

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama