Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dobiega końca palenie w miejscach publicznych. Jest to możliwe dzięki zmianie przepisów. Teraz może to kosztować nawet 500 zł, o ile będzie można za to karać...


Nowela ustawy antynikotynowej wprowadza zakaz palenia w środkach transportu publicznego, w ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci, na przystankach komunikacji miejskiej i w środkach publicznego transportu oraz na dworcach kolejowych i autobusowych. Zakazem palenia zostały objęte szkoły, zakłady opieki zdrowotnej, placówki oświaty, wypoczynku i kultury oraz obiekty sportowe. Problem mają także właściciele restauracji. Tam gdzie jest jedna sala konsumpcyjna, obowiązuje zakaz palenia. Jeśli są dwie, jedna może być przeznaczona dla palących, ale musi być wydzielona i wentylowana.

Brzmi ciekawie, ale jak mówi Mirosław Kędziorski, komendant Straży Miejskiej, na razie nie ma przepisów, na podstawie których strażnicy mogliby nakładać mandaty. - Przepisy przewidują mandat do 500 zł dla osoby palącej w miejscu do tego nieprzeznaczonym, a także mandat do 2000 zł dla właściciela lokalu za brak informacji o zakazie palenia w restauracji czy pubie. Ale do tego potrzebna jest zmiana w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Inaczej możemy tylko karać na starych zasadach, choć to rozporządzenie jak wiadomo ma być zmienione w trybie ekspresowym.

Okazuje się tymczasem, że kołobrzeska Straż Miejska od stycznia b.r. w związku z paleniem w miejscach niedozwolonych wykonała 117 interwencji, w 28 przypadkach były pouczenia, w 89 sprawach wystawiono mandaty karne. Dotychczasowy mandat to równowartość 100 zł.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama