Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wiesław Mróz zawiadomił policję o niszczeniu materiałów wyborczych Bieńkowskiego i Woźniaka. Sam został oskarżony o stosowanie gróźb karalnych.


- Było przed 23 - opowiada Wiesław Mróz, kandydat na radnego Rady Powiatu z list KWW Henryka Bieńkowskiego. - Kończyłem właśnie objazd miasta, już miałem jechać do domu, gdy przy Rondzie Kardynała Jeża zobaczyłem, jak zrywane są plakaty wyborcze. Kobieta siedziała na barana jakiemuś facetowi i zrywała plakaty wyborcze Henryka Bieńkowskiego. Zerwała też dwa plakaty Jacka Woźniaka.

Z wyjaśnień mężczyzny wynika, że zwrócił im uwagę, że łamią prawo, a gdy poinformował ich o wezwaniu policji, ci niewiele sobie z tego robili. - Gdy przyjechała policja i powiedziałem, o co chodzi, ci ludzie oskarżyli mnie o stosowanie gróźb karalnych - wyjaśnia Mróz. - Ja jestem sam, a ich było czworo. To działacze Platformy Obywatelskiej, niektórzy nawet znani.

Podjeżdżamy na miejsce zdarzenia, pod budynek dawnych warsztatów przy hipermarkecie "Kaufland". Po zdartych plakatach ani śladu, poza niewielkimi odłamkami papieru. Ale na drewnianych tablicach w oknach zwisają resztki plakatów Bieńkowskiego i Woźniaka. Nie wszędzie zostały doszczętnie zdarte. Na wielu miejscach pojawiły się świeże plakaty Janusza Gromka. Ściekał z nich jeszcze klej.

W pewnym momencie podjechał pod miejsce zdarzenia samochód, w którym przebywali m.in. Młodzi Demokraci. Ziemowit Czerski wyjmuje pismo od właściciela obiektu, z którego jasno wynika, że tylko przedstawiciele Platformy Obywatelskiej mają prawo wieszać swoje plakaty w tym miejscu... ale mają też prawo zrywać plakaty innych komitetów wyborczych. Po dzisiejszym zdarzeniu jest wysoce prawdopodobne, że o tym prawie rozstrzygnie to sąd.

Oficer prasowy komendanta powiatowego policji, Andrzej Duda, poinformował nas, że policjanci otrzymali zgłoszenie o rwaniu plakatów i groźbach karalnych od jednego mężczyzny. Udali się na miejsce, nie stwierdzili ani niszczenia plakatów, ani stosowania gróźb karalnych. Poinformowali strony o zgłoszeniu swoich roszczeń na komendzie. Dziś uczynili to przedstawiciele oby komitetów.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama