Broken Clouds

4°C

Kołobrzeg

29 lutego 2024    |    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil
29 lutego 2024    
    Imieniny: Lutosław, Roman, Teofil

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Szpitale nie mogą być prywatyzowane - to jasne przesłanie z dzisiejszej konferencji kołobrzeskiego PiS. Poseł Hoc jest przeciwny tworzeniu szpitalnych spółek.


- W spółkach prawa handlowego liczy się zysk, a nie człowiek - mówił Czesław Hoc. - To są konsekwencje urynkowienia służby zdrowia i zmuszenia samorządu do komercjalizacji a potem w prostej drodze do prywatyzacji szpitali. Na tym stracą tylko pacjenci. Bo w konsekwencji zacznie się likwidowanie nierentownych oddziałów, na których nie można zarobić, bo przynoszą generalnie straty, a które w służbie zdrowia są potrzebne i są utrzymywane z naszych pieniędzy. Niestety, Platforma Obywatelska wbrew stanowiskom wszystkich stron, brnie w tym kierunku mówiąc nam, że jak będziemy dopłacali do usług medycznych, to otrzymamy je bez kolejki. Wizyta u dentysty to dzisiaj wydatek rzędu nawet kilkuset złotych, a co dopiero poważna usługa medyczna. Można mówić, że my straszymy, ale strasznie to będzie wtedy, gdy to się naprawdę zacznie dziać.

Posła Hoca wspierała m.in kandydatka PiS do Rady Powiatu - Agnieszka Warsicka, która przypomniała, że młode pokolenie popiera działalność prywatną i widzi jej dobre strony. Jak dodała, niestety, młodzi ludzie korzystają zasadniczo z drobnych zabiegów i idą z tym do prywatnych gabinetów. - A co będzie, gdy nasze zdrowie się pogorszy, gdy zachorujemy przewlekle?

Czesław Hoc wskazywał również, że jednym z pierwszych szpitali, które zostaną sprywatyzowane, to Szpital Regionalny w Kołobrzegu. Poseł ironizował, że teraz nowy prezes spółki i jej rada nadzorcza będzie musiała się zapisać... do Platformy.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama