Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Od poniedziałku związki zawodowe działające w Polskie Żegludze Bałtyckiej są w sporze zbiorowym z zarządem spółki. Poszło o zwolnienia grupowe.


Polska Żegluga Bałtycka jest przeznaczona do prywatyzacji. Te plany Ministerstwa Skarbu nie są dla nikogo żadną tajemnicą. Jednak podczas negocjacji warunków zwolnień grupowych w spółce, doszło do pewnych nieprawidłowości związanych z tym, że porozumienie z zarządem podpisał były już przewodniczący zakładowej "Solidarności", choć jak twierdzą związkowcy, nie miał do tego żadnych upoważnień.

- To było działanie przeciwko pracownikom, przeciwko obronie miejsc pracy - mówi Kazimierz Sikora, nowy szef "Solidarności" w PŻB. - Od poniedziałku jesteśmy w sporze zbiorowym i chcemy renegocjować z zarządem te rzeczy, które posunięto w kierunku negatywnym dla pracowników. Spotkanie zaplanowane jest na najbliższy poniedziałek. Liczymy na to, że zarząd jednak będzie chciał porozumienia i uda nam się wybrnąć z tej trudnej sytuacji.

Nowy przewodniczący spotyka się obecnie z załogami pływającymi, rozmawiając i odbudowując zaufanie do związków zawodowych. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie prezesa PŻB, Jana Warchoła. - Nie chcę komentować tej sytuacji, bo dla mnie najważniejszy jest spokój w firmie. Sprawy pracownicze i związkowe są naszą wewnętrzną sprawą.

Próby sprzedaży spółki przez Skarb Państwa trwają od 2009 roku. Początkowo nie przunosiły rezultatu. W 2010 roku prowadzone były negocjacje z duńskim przedsiębiorstwem promowym DFDS. Przy ewentualnej transakcji stawiane są jednak warunki związane z restrukturyzacją przedsiębiorstwa. To wiąże się ze zwolnieniami.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama