Overcast Clouds

9°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Przedstawiciele mieszkańców Radzikowa: Dorota Oyedemi i Krzysztof Plewko, wygrali rozprawę przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Szczecinie.


Mieszkańcy walczą przeciwko budowie biogazowni już od kilku miesięcy. Niestety, Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Koszalinie nie uznało ich za stronę w postępowaniu administracyjnym. - To było przykre słyszeć, że niewiele możemy zrobić z problemem, który powstaje pod naszymi oknami - mówi Dorota Oyedemi, prezes stowarzyszenia "Ekologiczny Kołobrzeg". - Mieszkańcy nam jednak zaufali, obdarzyli nas poparciem, nas, nie radnych osiedla czy miejskich, ale nas - swoich sąsiadów. I dzisiaj udało nam się obronić nasze racje przed sądem - nie kryje satysfakcji Oyedemi.

- Odwołaliśmy się od decyzji SKO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie - mówi Krzysztof Plewko. - Dzisiaj próbowano nam oczerniać, że my atakujemy biogazownię z przyczyn politycznych, bo jesteśmy przeciwnikami Platformy Obywatelskiej. Tak jakby z tego wynikało, że inni są za tą spalarnią. Sąd jednak nie wziął tego pod uwagę, bo w Polsce każdy ma prawo wybierać i być wybieranym, ale także mamy prawo wyrazić opinię i liczyć na jej uwzględnienie przez władze samorządowe, gdy nam się chce budować kilkaset metrów od zabudowań biogazownię. Wcześniej nam chciano przenieść MEC, a zbudowano spalarnię. Sąd był po naszej stronie. Dzięki temu będziemy mogli się w tej sprawie wypowiedzieć w trybie administracyjnym.

Wyrok przed WSA nie jest prawomocny. Z korespondencji ze inwestorem biogazowni wynika, że wszelkie komentarze w przedmiotowej sprawie będą przez niego udzielane po wyborach.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama