Light rain

4°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Sztab Bieńkowskiego ma zastrzeżenia do głosowania osób niepełnosprawnych w ZS im. H. Sienkiewicza. Komisja wyborcza całkowicie odrzuca stawiane zarzuty.

 


Pomiędzy godziną 16 a 17 w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 13 w ZS im. Henryka Sienkiewicza głosowały osoby niepełnosprawne. Przyszły do lokalu wyborczego razem z opiekunami. Opiekunowie pomagali im w głosowaniu oraz we wrzuceniu kart do urn. W sprawie interweniował mąż zaufania z KWW Henryka Bieńkowskiego. Interweniowała Policja.


- Jesteśmy zaniepokojeni tym incydentem - mówi Sławomir Ciborski, pełnomocnik wyborczy KWW Henryka Bieńkowskiego. - Do takiej sytuacji dojść nie powinno. Mamy obawy, że te osoby po prostu mogły zostać poinstruowane jak głosować i tak to mogło wyglądać. Sprawę przekazaliśmy kołobrzeskim policjantom.

- W naszym lokalu wyborczym nie doszło do złamania prawa - odpiera zarzuty Monika Rezulak, przewodnicząca Obwodowej Komisji Wyborczej nr 13. - Przyszła grupa osób niepełnosprawnych razem z opiekunami. Byłam świadkiem, jak ich opiekunowie pomagali im znaleźć na liście osoby, na które chcieli oddać swój głos. Byłam w tym czasie na sali i pilnowałam urn wyborczych, bo był spory tłum. Podobnie postępują dzieci ze swoimi starszymi rodzicami, pomagając im odnaleźć kandydatów. Nie jest to niezgodne z przepisami.

Kołobrzeska Policja pojawiła się w lokalu wyborczym. Jak powiedział nam Andrzej Duda, oficer prasowy KPP Kołobrzeg, funkcjonariusze nie stwierdzili naruszenia przepisów.

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama