Light rain

4°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Janusz Gromek razem z Platformą Obywatelską zdominowali wybory samorządowe. Mają szansę wygrać w I turze i samodzielnie rządzić miastem.


Platforma, co tu dużo ukrywać, zapowiadała swoje spektakularne zwycięstwo, choć nieoficjalnie. Partia zamówiła badania, z których wynikało, że może spać spokojnie. I jak widać były to pieniądze, które nie zostały wyrzucone w błoto. Janusza Gromek - to bezdyskusyjne, jest liderem wyścigu o fotel prezydenta. Ponieważ z niewiadomych przyczyn przestaliśmy otrzymywać wyniki z obwodowych komisji wyborczych, nie możemy ocenić, czy będzie czy nie będzie drugiej tury. Tu wszystko może się zdarzyć.


Powody do zadowolenia mogą mieć również kandydaci na radnych z ramienia PO. Jeżeli partia zdobędzie tak dobre wyniki jak w wyborach prezydenckich, to metoda d'Hondt'a da jej ogromną premię, a to powoduje, że może liczyć na samodzielne rządy w Radzie Miasta. Wtedy nie musiałaby tworzyć żadnej koalicji i ponosić tego politycznych kosztów. Trudno jednak jest wypowiadać się w tym temacie. Pewne jest jedno: jeszcze dzisiaj zaczną się dyskusje na temat przyszłość nowej Rady Miasta.

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama