Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Metoda d'hondta spowodowała, że Platforma Obywatelska ma większość w Radzie Miasta i może rządzić samodzielnie. Wprowadziła aż 11 radnych.


To było wielkie marzenie Platformy Obywatelskiej i to, co było nieosiągalne, dzisiaj jest faktem. Platforma Obywatelska ma w Radzie Miasta 11 mandatów, tym samym nie potrzebuje żadnej koalicji, żeby sprawować władzę uchwałodawczą.

Do Rady weszło aż 15 starych radnych. To bardzo dużo i jest to jeden z najlepszych wyników w historii. Największą porażkę poniosło Prawo i Sprawiedliwość, uzyskując tylko 1 mandat. W KWW Henryka Bieńkowskiego w dwóch okręgach dostały się nie słynne lokomotywy, ale osoby startujące z ostatnich miejsc na listach. Nowością w Radzie jest Karpiniuk, Pieczyński, Wieczorek, Oyedemi, Kuś, Kalinowski.

Oto lista radnych VI kadencji:

PO
1. Danuta Adamska-Czepczyńska
2. Marcin Beńko
3. Janusz Gromek
4. Urszula Dżega-Matuszczak
5. Marek Karpiniuk
6. Piotr Lewandowski
7. Artur Mikołajek
8. Lech Pieczyński
9. Ryszard Szufel
10. Adam Wieczorek
11. Dariusz Zawadzki

SLD
1. Bogdan Błaszczyk
2. Jacek Kuś
3. Andrzej Mielnik
4. Krystyna Strzyżewska
5. Jacek Woźniak

KWW Henryka Bieńkowskiego
1. Henryk Bieńkowski
2. Artur Dąbkowski
3. Cezary Kalinowski
4. Dorota Oyedemi

PiS
1. Antoni Piwowarczyk 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama