Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Niezbędna będzie dogrywka w dwóch sąsiadujących z miastem gminach. Tam kandydaci PO mają szansę na fotel wójta. Największą: Jerzy Kołakowski.


Mieszkańcy gminy Ustronie Morskie chyba znudzili się już 20 latami rządów Stanisława Zielińskiego i postawili na młodszego i znanego, obecnie pełniącego funkcję wicestarosty Jerzego Kołakowskiego. Nie licząc tych kilkudziesięciu głosów, których mu zabrakło, prawie wygrał wybory na wójta gminy.

W sztabie Stanisława Zielińskiego panował smutek, jeśli nie przerażenie. Duża część jego sztabowców liczyła na oszałamiający sukces już w pierwszej turze i tytuł najdłużej rządzącego wójta w Polsce. A jednak mieszkańcy zadecydowali inaczej. Przy 39,73% głosów Zieliński dalej liczy się w wyborach, ale dla nikogo nie jest tajemnicą, że największą szansę na wygraną ma Kołakowski.

Sytuacja skomplikowała się również w Gminie Kołobrzeg. Tu pewniakiem był obecny wójt Tadeusz Kowalski. I on nie wszedł w I turze, pomimo zdobytych 46% głosów, gdyż z ponad trzydziestoma procentami depcze mu po piętach kandydat PO Jerzy Wolski. To z Wolskim Kowalski spotka się w drugiej turze. W tych wyborach zadecydują jednak wyborcy Tomasza Szafrańskiego, obecnego sołtysa Grzybowa, który zdobył 20% głosów poparcia.

W Gminie Dygowo wójtem został Marek Zawadzki przy 68% poparcia. Marian Sieradzki w Gminie Gościno otrzymał aż 83% głosów. W Gminie Rymań wybory były tylko formalnością - wygrał je Mirosław Terlecki z poparciem 84%, a startował jako jedyny kandydat.

Wójta nie wybrała jednak Gmina Siemyśl. Rano błędnie podaliśmy, że obecny wójt Zenon Malinowski wygrał w I turze. Malinowski nawet nie jest liderem wyścigu. Otóż liderem po I turze jest Marek Dołkowski, który zyskał 40,76% głosów. Dopiero tuż za nim uplasował się Zenon Malinowski z wynikiem 43,02%. Tu też więc wszystko może się zdarzyć. Co ciekawe, obydwaj kandydaci są z Platformy Obywatelskiej.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama