Overcast Clouds

10°C

Kołobrzeg

2 marca 2024    |    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław
2 marca 2024    
    Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Lewica osiągnęła bardzo dobry wynik w niedzielnych wyborach. Jak mówi Jacek Woźniak, ta komfortowa sytuacja zostanie wykorzystana. Jak?


3589 głosów, czyli ponad 20% poparcia - to wynik Jacka Woźniaka. W wyścigu do fotela prezydenta miasta był trzeci. Wyprzedził go Henryk Bieńkowski, który stanie do drugiej tury z Januszem Gromkiem. Ale to lewica zdobyła więcej mandatów w Radzie Miasta niż KWW Henryka Bieńkowskiego i to lewica wprowadziła radnych do Rady Powiatu, a nie KWW Henryka Bieńkowskiego.

Co dalej? Dziś rozmawialiśmy na ten temat z Jackiem Woźniakiem. On sam zdobył aż 909 głosów na radnego. To najlepszy wynik po Janusz Gromku, na którego do Rady Miasta głosowało niemal 1000 wyborców. Jacek Woźniak nie wyklucza możliwości zostania wiceprezydentem. Jak twierdzi, w polityce niczego nie można wykluczać. Inna kwestią jest jeszcze to, kto wygra wybory prezydenckie i jak dodaje Woźniak, jak ostatecznie ułoży się Rada Miasta, bo 11 głosów to aż 11, ale czasami tylko 11, a może nawet mniej.

Jak dodaje Jacek Woźniak, nie zapadła jeszcze decyzja o poparciu w drugiej turze kogokolwiek, choć jak przyznaje, takie zabiegi już są czynione. Woźniak jednak zaznacza, że nie jest dysponentem głosów swoich wyborców i jeśli udzieli komuś poparcia, to będzie ono miało charakter polityczny. Tu jednak, jak mówi lider lewicy, nie ma mowy jedynie o przekazaniu głosów, ale zawarciu czegoś trwalszego.

Jacek Woźniak wyjaśnia, że lewica daje sobie kilka dni spokoju, zanim będzie podejmowała jakiekolwiek decyzje. - Na tę chwilę, proszę mi wybaczyć szczerość, mamy ten komfort, że my niczego nie musimy - dodaje Woźniak.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama