Light rain

4°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

To jeszcze informacja nieoficjalna, ale wysoce prawdopodobna. Przewodniczącym Rady Miasta VI kadencji ma być radny Ryszard Szufel.


Wielu było niemal przekonanych, że w związku ze zwycięstwem Platformy Obywatelskiej w Kołobrzegu, w poszczególnych organach nie będzie wielkich zmian personalnych. Ale to może okazać się przekonaniem fałszywym. Wszystko wskazuje na to, że to nie Urszula Dżega-Matuszczak będzie kierowała pracami radnym w nowej kadencji. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że nowym przewodniczącym prawdopodobnie zostanie Ryszard Szufel, przez ostatnie lata wiceprzewodniczący Rady.
Ryszard Szufel otrzymał największą liczbę głosów jako kandydat na radnego w Platformie po Januszu Gromku (459). To czwarty wynik po trzech kandydatach na prezydenta (Gromek, Woźniak, Bieńkowski). W Platformie Obywatelskiej do tego osiągnięcia podchodzi się z szacunkiem. A to oznacza, że Szufel ma duże szanse, aby Radzie Miasta przewodniczyć, tym bardziej, że nie wszystkim styl poprzedniej przewodniczącej przypadł do gustu. - Rysiu kilka razy zastępował Ulę i udowodnił, że potrafi sprawować tę jedną z najważniejszych funkcji w mieście i ja go w tym popieram - mówi kolega Szufla z Rady Miasta. - Mam wątpliwości - mówi inny polityk PO. - Jak pojawiały się sytuacje konfliktowe, jak te podczas nadzwyczajnej sesji w sprawie Radzikowa, to Szufel eksplodował emocjonalnie i krzyczał na ludzi, choć potem publicznie przeprosił - dodaje.

Szufel miał już raz być przewodniczącym Rady, gdy Sebastian Karpiniuk został zastępcą prezydenta  Henryka Bieńkowskiego. Wtedy jednak był na to politycznie za słaby. Funkcję tę otrzymał Janusz Gromek. Czy teraz nadszedł czas dla Ryszarda Szufla i zostanie on przewodniczącym Rady Miasta? Zapytaliśmy go o to w rozmowie telefonicznej. - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - odpowiedział Szufel.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama