Light rain

7°C

Kołobrzeg

21 lutego 2024    |    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
21 lutego 2024    
    Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Henryk Bieńkowski spotkał się dziś z dziennikarzami. Przekonywał, że nie partia, a kompetencje są gwarancją rozwoju. Apelował o debatę wyborczą.


Henryk Bieńkowski jest przekonany, że w Kołobrzegu jeszcze nic nie stracono. - Jest druga tura i będę walczył o zwycięstwo nie poprzez chwalenie się partyjnymi układami, ale kompetencjami. Uważam, że Kołobrzeg zasługuje na fachowego prezydenta, który nie tylko potrafi się uśmiechać do fotoreporterów, ale też zna się na zarządzaniu miastem.
Bieńkowski dodał, że największym przegranym tych wyborów nie jest on, ale Prawo i Sprawiedliwość z posłem Hocem na czele. - Ja wprowadziłem tyle samo radnych co 4 lata temu - mówi kandydat na prezydenta. - Wtedy też mieliśmy czterech radnych, ale dwóch przejęła właśnie Platforma. Natomiast PiS poniósł klęskę i to będzie widać przez najbliższe cztery lata marginalizacją tej partii. Jeśli chodzi o mój komitet i radnych, to w Radzie Miasta wiele rzeczy może się jeszcze zmienić. Dlatego ja tu nie widzę problemu.

Problem za to Bieńkowski widzi w tym, że po raz kolejny w drugiej turze wyborów prezydenckich nie będzie debaty pomiędzy kandydatami. - Szkoda, że Janusz Gromek zrezygnował z merytorycznej dyskusji o przyszłości miasta. Myślę, że to z obawy przed słabym wynikiem. Jedyna debata, która przebiegała z udziałem publiczności, to debata w porcie. Janusza Gromka tam nie było, przysłał swojego kolegę. Ja tę debatę wygrałem, jego kolega był trzeci. Wiem, że debatę proponowała nam również TVP Szczecin. Ja się zgodziłem, ze sztabu przeciwnego nie ma odpowiedzi.

Jak dodaje Bieńkowski, zamierza przekonywać mieszkańców, że z upolitycznienia Kołobrzegu i rządów tylko jednej partii, nic dobrego dla miasta nie wyjdzie. - Już teraz widzimy jakie są tego skutki, a my przecież chcemy żyć normalnie i normalnie się rozwijać - dodaje Bieńkowski.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama