Few Clouds

8°C

Kołobrzeg

25 lutego 2024    |    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
25 lutego 2024    
    Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Rada Miasta i Rada Powiatu zbierze się już w czwartek. Rozpoczyna się nowa VI kadencja kołobrzeskiego samorządu. Czeka nas też wybór starosty...


Od opublikowania wyników wyborów, jest 7 dni na zwołanie posiedzeń organów uchwałodawczych w samorządzie. W Szczecinie już w poniedziałek zbierze się Sejmik Zachodniopomorski. Następnie będą obradowali radni powiatowi i miejscy. Najważniejszym zadaniem radnych to wybór przewodniczącego rady. Wcześniej jednak, nowi radni muszą złożyć ślubowanie.
Na sesji można też od razu wybrać wiceprzewodniczących rad, jednak można z tym zaczekać do następnego posiedzenia. Wiadomo, że w czwartkowej sesji Rady Miasta nie będzie uczestniczył prezydent Janusz Gromek. Na ten dzień, jak powiedział nam jego rzecznik Michał Kujaczyński, prezydent weźmie urlop. Nie można bowiem pełnić równocześnie funkcji radnego i prezydenta. A radnym Janusz Gromek stanie się dopiero, gdy złoży ślubowanie. Chyba, że wygra wybory i ten zabieg nie będzie potrzebny, a w Radzie Miasta zastąpi go Wiesław Parus.

Pierwszą sesję Rady Miasta zwołała Urszula Dżega-Matuszczak. Jednak to nie ona poprowadzi to posiedzenie. Zgodnie z zasadami zrobi to najstarszy radny. W tej kadencji ta przyjemność przypadnie Danucie Adamskiej-Czepczyńskiej. Będzie prowadziła obrady do chwili, gdy zostanie wybrany nowy przewodniczący. Największe szanse na objęcie tej funkcji ma radny PO - Ryszard Szufel (przeczytaj).

Ciekawie przedstawia się za to sesja w Radzie Powiatu. Tu bowiem obok przewodniczącego rady ma zostać wybrany również starosta.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama