Few Clouds

5°C

Kołobrzeg

4 marca 2024    |    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
4 marca 2024    
    Imieniny: Łucja, Kazimierz, Eugeniusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W piątek wieczorem na stadionie miejskim im. Sebastiana Karpiniuka po raz pierwszy odpalono światła. To kolejny krok Kołobrzegu w kierunku Euro 2012.


Zapalenie świateł zbiegło się z finałem akcji społecznej "Krewni Euro w Kołobrzegu - Oddając Krew Ratujesz Życie". Od strony Kanału Drzewnego Adam Wieczorek prowadził imprezę promującą kołobrzeski stadion i piłkę nożną, zwłaszcza w wykonaniu Kotwicy Kołobrzeg. Były flary i sztuczne ognie odpalone przez kibiców. Następnie na stadion wszedł prezydent Janusz Gromek, który po raz pierwszy i uroczysty odpalił oświetlenie stadionu miejskiego. Później Janusz Gromek pokopał piłkę na murawie stadionu. Następnie rozdawano piłki i suweniry. Wszystko przy udziale tłumów mieszkańców, kibiców oraz piłkarzy. Sam stadion zostanie oddany do użytku w przyszłym roku. 


KOMENTARZ
Nad imprezą, jak można było usłyszeć od spikera, czuwała Monika Zawadzka, pełnomocnik prezydenta Kołobrzegu ds. Euro 2012. Co ciekawe, część dziennikarzy, pomimo zaproszenia przez Urząd Miasta, nie mogła wejść na teren stadionu w celu zrobienia zdjęć czy nagrania video. W tej grupie była między innymi nasza redakcja. I choć na stadionie znajdowali się nasi koledzy i inne osoby z aparatami, nam wejść nie pozwolono. Gdy przyszedł kierownik budowy, stwierdził, że on tu rządzi i nikt więcej na stadion nie wejdzie i koniec. Jakoś panu kierownikowi nie przeszkadzało, że na terenie budowy ma osoby bez kasków na głowie. Fakt, że utrudnia nam pracę nie zrobił na nim żadnego wrażenia. Jakoś ubłagała go, żeby móc wejść Iwona Marciniak, dziennikarka "Głosu Koszalińskiego". Dla nas tej możliwości nie było.

W pewnym momencie pojawił się Marek Hok. Nie uwierzył w opowieść, że ktoś nie chciał wpuścić dziennikarzy. Ale gdy sam chciał wejść i usłyszał znane już mi "nie", bardzo mocno się zdziwił. Wystarczyło jednak, że zawołał do Janusza Gromka, a bramka się otworzyła. Na szczęście ten polityk o dziennikarzach nie zapomniał i dzięki niemu można było wejść na stadion, tyle, że już nie było czego fotografować. Światła były odpalone, piłka pokopana. Chcieliśmy to wydarzenie zrelacjonować bardzo szeroko. Zapraszał nas w końcu sam rzecznik prezydenta. Niestety, nie z naszej winy to się nie udało. Na stadion weszli wybrańcy. Gdy mijałem się z panią pełnomocnik, przekazałem jej informację, że nie wpuszczono na stadion zaproszonych dziennikarzy. Pani Zawadzka, typowo chyba po meksykańsku, bo ja z tym manewrem spotkałem się po raz pierwszy, zaproponowała mi dwie wejściówki do kina. Gdy usłyszała, że wolę postać po drugiej strony płotu, odwróciła się obrażona na pięcie i poszła się uśmiechać do prezydenta. Znowu będzie na nas, że nie chcieliśmy pokazać kolejnego sukcesu. Pani pełnomocnik, gratulujemy!

Robert Dziemba

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama