Light rain

4°C

Kołobrzeg

27 lutego 2024    |    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel
27 lutego 2024    
    Imieniny: Anastazja, Wiktor, Gabriel

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Proces dyrektora kołobrzeskiego szpitala miał się zakończyć do końca tego roku. Dziś już wiadomo, że nie ma na to szans. Sąd nie zamknął procesu.


Na rozprawie, zamiast mów końcowych, sąd wysłuchał jednak ponownie w charakterze świadka pokrzywdzoną Beatę Zbylicką. Podkreśliła ona, że większość świadków, którzy byli przesłuchiwani na wniosek obrony, nie zna jej. Beata Zbylicka twierdziła, że nie spotykała się z tymi osobami, zasadniczo z nimi nie pracowała i w sumie nie mogą oni nic specjalnego na jej temat powiedzieć.
Zbylicka na pytanie prokuratora przyznała, że nadal leczy się psychiatrycznie i korzysta z porad psychologa. Jej zdaniem, jest skutek pracy w szpitalu i działań dyrektora Olszewskiego. Obrońca oskarżonego zapytał, czy przyczyną leczenia psychiatrycznego jest rozwód pokrzywdzonej i przechodzone przez nią klimakterium. Sąd to pytanie uchylił. Mecenas Breliński uzyskał również odpowiedź w sprawie jej kontaktów z dyrektorem i ówczesnym jego zastępcą Markiem Hokiem. Zbylicka zdążyła jedynie powiedzieć, że krzyki i wrzaski dyrektora było słychać na korytarzu. Obrońca stwierdził, że to praktycznie niemożliwe i zaproponował na tę okoliczność eksperyment procesowy. Nie sprzeciwiała się temu ani prokuratura, ani sama Zbylicka. Sprzeciw złożył oskarżyciel posiłkowy. Sędzia Solnica stwierdził jednak, że ten wniosek oddala, gdyż nie ma to znaczenia dla sprawy. Istotą zarzutu jest bowiem to, czy oskarżony podnosił głos na oskarżoną czy nie, a nie to, czy było to słychać na korytarzu czy nie.

Sędzia Solnica zaproponował, aby następna rozprawa i wygłoszenie mów końcowych odbyło się 23 grudnia. Ten termin krzyżował się jednak z innym procesem obrońcy oskarżonego. Sąd nie zamknął rozprawy i odroczył ją do 12 stycznia 2011. Tym samym procesu nie udało się zakończyć do końca tego roku.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama