Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W Kapitanacie Portu Kołobrzeg, przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, Urzędu Morskiego i samorządowcy chwalili się inwestycjami morskimi.


W Kołobrzegu pojawiła się dziś podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury - Anna Wypych-Namiotko. Wraz z pracownikami Urzędu Morskiego w Słupsku zaprezentowała sfinalizowany w latach 2000-2009 projekt przebudowy wejścia do kołobrzeskiego portu. Ta wielka i strategiczna dla miasta inwestycja pochłonęła ponad 142 miliony złotych. W jej ramach wykonano falochron zachodni o długości 452 metrów i przedłużono falochron wschodni o 150 metrów, dzięki czemu ma on ponad pół kilometra długości. Stary falochron zachodni został rozebrany. Dodatkowo, wykonano Nabrzeże Pomostowe i Skarpowe. Dzięki temu, do portu mogą wejść jednostki o 100 metrach długości, 20 szerokości i zanurzeniu do 5 metrów.

Dyrektor Urzędu Morskiego poinformował o czasowym wstrzymaniu robót przy odbudowie brzegu morskiego. Przyczyną tej decyzji jest fakt regularnego odnajdowania pozostałości po II wojnie światowej, a inwestor przejął w końcu plac budowy, a nie pole minowe. Teren ma zostać w całości zlustrowany, a inwestycja ruszy dalej w 2011 roku.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama