Scattered Clouds

11°C

Kołobrzeg

29 maja 2024    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
29 maja 2024    
    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Po godzinie 21.00 na pasach na ulicy Walki Młodych starsza kobieta została potrącona przez samochód. Ma otwarte złamanie nogi. Pomocy udzieliła jej studentka.


Na przejściu dla pieszych tuż przed skrzyżowaniem ulicy Walki Młodych z Giełdową jechał osobowy Mercedes. Świadek zdarzenia mówił, że kierowca nie jechał z dużą prędkością. Próbował zahamować przed przejściem dla pieszych, jednak wpadł w poślizg i zderzakiem zahaczył kobietę, która zdążyła wejść na pasy. Czy było to zgodnie z przepisami, czy też było to wtargnięcie na jezdnię – o tym zadecyduje policja.

Kobieta odbiła się od samochodu i upadła. Pomocy na miejscu udzielili jej przechodnie, w tym młoda dziewczyna, która towarzyszyła rannej aż do chwili, gdy zabrał ją ambulans. Na miejscu ratownicy stwierdzili otwarte złamanie prawej nogi. Po usztywnieniu, kobieta została przewieziona do szpitala na badania diagnostyczne. Tam okaże się, czy nie doznała innych obrażeń.

Policja apeluje do pieszych i do kierowców, aby w okresie zimowym zachować wybitną ostrożność podczas poruszania się drogami publicznymi i przy przechodzeniu przez jezdnię. Samochód może potrzebować dłuższej chwili do zatrzymania się, a pojawienie się pieszego na jezdni może spowodować wpadnięcie w poślizg po nagłym lub niespodziewanym wejściu na pasy. Bez względu na wszystko, najważniejsze jest, aby i piesi, i zmotoryzowani cało dotarli do domu. Człowiek w zderzeniu z pojazdem zawsze jest na przegranej pozycji.


MŁODA BOHATERKA
Rannej kobiecie pomocy na miejscu udzieliła Aleksandra Krauzowicz, 21-letnia studentka Politechniki Koszalińskiej. Ola jest ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Gdy zobaczyła, że doszło do wypadku, podbiegła do rannej kobiety i udzieliła jej razem z innymi przechodniami pomocy. W oczekiwaniu na pogotowie ratunkowe rozmawiała z kobietą, zebrała niezbędny wywiad, który przekazała następnie ekipie ambulansu. Gdy dotarła fachowa pomoc, cały czas była przy rannej i pomagała jej znosić ból przy opatrywaniu rannej nogi. Otwarte złamanie piszczeli nie należy do przyjemności. – Przeszłam przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy – mówi nam Ola. – Dziś widzę jak może być ono przydatne przy pomocy drugiemu człowiekowi w potrzebie. Cieszę się, że mogłam pomóc.

Ola jest bardzo skromna. Miała odwagę ruszyć z pomocą i nie widzi w tym nic dziwnego. W wakacje jako ratownik pilnuje bezpieczeństwa osób korzystających z kąpieli morskich i słonecznych. Jak dodaje, nie warto bać się pomagać. Na miejscu wypadku nie można zaszkodzić, trzeba tylko wiedzieć od czego zacząć. Ola zaczęła od krótkiego wywiadu, dzięki czemu rannej można było szybciej udzielić właściwej pomocy.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama