Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

28 maja 2024    |    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
28 maja 2024    
    Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Późnym wieczorem w poniedziałek dowiedzieliśmy się o planowanych zmianach w Urzędzie Miasta. O niektórych decyzjach dowiemy się już dziś przed południem.


Ale do tego czasu nie ma co specjalnie czekać. My już wczoraj wiedzieliśmy o tym, co zdarzy się we wtorek i w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Nowy stary prezydent Janusz Gromek przystąpił do wymiany swojego otoczenia. Będzie miał dwóch nowych zastępców.

W poniedziałek w swoim gabinecie spakował się Mirosław Tessikowski. - Widać było, że żegnając się z nami do najszczęśliwszych nie należał - mówi jeden z pracowników magistratu. Jak udało nam się ustalić, daleko pan Mirosław przenosić się nie musi. Dziś zostanie wicestarostą. O godzinie 10.00 rozpocznie się sesja Rady Powiatu, na której to funkcję tę powierzą mu w głosowaniu radni m.in. Platformy Obywatelskiej. Nawet gdyby to tylko mieli być radni PO, to i tak w radzie mają większość i nie muszą oglądać się na innych. Co więcej, znany już jest skład Zarządu Powiatu, gdzie w ubiegłym tygodniu Tomasz Tamborski został wybrany starostą. Obok Mirosława Tessikowskiego, do Zarządu wejdą tylko radni PO: Ewa Paśka-Koschel, Czesław Klimczak i Paweł Pawlak.

Tessikowski do tej pory grał w jednej drużynie z Januszem Gromkiem. Strzelali gole do tej samej bramki. Co takiego się stało? Z naszych informacji wynika, że prezydent chce odświeżyć i usprawnić park swoich współpracowników. - To wbrew pozorom są oczekiwane zmiany - mówi nasze źródło. - Kto wie, może razem z zastępcą do spraw społecznych odejdzie dyrektor RCK? - gdyba nasz informator.

Kto więc miałby stanąć przy Januszu Gromku? Wiadomo, że prezydent szuka fachowego zastępcy do spraw gospodarczych. W niedzielę Gromek powiedział dziennikarzom, że ma problem, tym bardziej, że chce znaleźć naprawdę kompetentną osobę. W poniedziałek na korytarzach w Urzędzie wymieniało się postać Jerzego Wolskiego, radnego Rady Powiatu, choć nasze źródła tę możliwość raczej wykluczają. A kto miałby zastąpić Tessikowskiego? Tu wymieniane są trzy nazwiska: Dżega-Matuszczak, Paśka-Koschel, Mieczkowska - nie Beata ale Anna, dyrektor SOSW "Okruszek". - Stawiam na Annę Mieczkowską - zapewnia nas nasze źródło. Zobaczymy.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama