Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 września 2023    |    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
30 września 2023    
    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

Tessikowski, Paśka-Koschel, Pawlak, Klimczak - to nowi członkowie Zarządu Powiatu, których wybrano na dzisiejszej sesji. Nie wszyscy głosowali "za".


To była kolejna sesja formalna. Na poprzedniej wybrano starostę. Jednogłośnie został nim Tomasz Tamborski. Na drugim posiedzeniu, radni wybrali członków Zarządu Powiatu i Komisji Rewizyjnej.

Jako pierwsi podaliśmy skład całego zarządu (przeczytaj). Wszystkie nasze typy się potwierdziły. Niestety, nie było jednomyślności. Jednogłośnie został wybrany jedynie Paweł Pawlak. Kandydat na wicestarostę - Mirosław Tessikowski, otrzymał 16 głosów "za", 1 "przeciw", a 2 radnych wstrzymało się od głosu. Zarówno Ewa Paśka-Koschel jak i Czesław Klimczak otrzymali 17 głosów "za", ale 2 radnych było przeciwko ich kandydaturom.

Jak mówił dziś Mirosław Tessikowski, zajmie się sprawami związanymi z tym, czym zajmował się do tej pory jako zastępca prezydenta do spraw społecznych, a więc m.in. oświatą, kulturą i sportem. Tomasz Tamborski uściślił, że sprawy strategiczne i gospodarcze będą domeną starosty kołobrzeskiego.

Wybrano również składy poszczególnych komisji. Ich posiedzenia zwoła przewodniczący Rady Powiatu Roman Ciarka, podczas których zostaną wybrani przewodniczący komisji. Najbliższa sesja odbędzie się 30 grudnia. Do tego czasu z Rady Powiatu odejdzie Jerzy Kołakowski, który został wybrany na wójta Gminy Ustronie Morskie. Zastąpi go Ariusz Kwieciński.

 

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama