Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Od 1 stycznia Anna Mieczkowska zostanie zastępcą prezydenta Kołobrzegu do spraw społecznych. Taką decyzję podjął Janusz Gromek.


Tę informację podaliśmy jako pierwsi. Dotychczasowy zastępca prezydenta Mirosław Tessikowski przeszedł do starostwa jako wicestarosta powiatu kołobrzeskiego. Dziś decyzję w tej sprawie podjęła Rada Powiatu. Na fotelu zastępcy prezydenta ds. społecznych zastąpi go Anna Mieczkowska, dotychczasowy dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego "Okruszek".

- Jestem pewien, że pan Tessikowski wzmocni powiat swoją osobą, ja mu tego życzę i gratuluję objęcia funkcji wicestarosty - mówi prezydent Janusz Gromek. - A jeśli idzie o panią Anię Mieczkowską, to znam ją dość długo. Oceniam ją jako dobrego dyrektora, świetnego nauczyciela, człowieka bardzo kreatywnego. Oprócz tego jest piękną kobietą i myślę, że także w ramach parytetów, taka postać będzie bardzo dobrze przyjęta przez zarówno moich współpracowników, jak i mieszkańców.

Anna Mieczkowska to wieloletni nauczyciel. Obejmie stanowisko, które w obecnym kształcie zajmuje się kierowaniem i wyznaczaniem kierunków związanych ze sprawami oświaty, kultury, sportu, ale także szeroko rozumianych spraw społecznych, w tym socjalnych i mieszkaniowych. Annę Mieczkowską spotkaliśmy dziś, jak wychodziła z gabinetu prezydenta. Była zaskoczona naszą obecnością. - Naprawdę nie wiem, skąd wy to wszystko wiecie - powiedziała nam w rozmowie telefonicznej.

Anna Mieczkowska jest pierwszą kobietą w historii miasta, która obejmie tak wysokie stanowisko w kołobrzeskim samorządzie. Do tej pory kobiety były jedynie przewodniczącymi Rady Miasta. Ewa Pełechata została w poprzedniej kadencji sekretarzem miasta. W tej kadencji posunięto się o krok dalej. Obecnie priorytetem dla nowego zastępcy prezydenta Kołobrzegu jest zamknięcie ważnych spraw w "Okruszku". Jak wyznała nam pani Anna, będzie jej żal rozstawać się z podopiecznymi, ale będzie o nich stale pamiętała. Jeśli idzie o politykę, nie ma obaw ani przed podejmowaniem decyzji, ani przed rozwiązywaniem trudnych problemów mieszkańców.

Warto podkreślić, że nazwisko Anny Mieczkowskiej jako potencjalnego zastępcy prezydenta miasta pojawiło się na rynku dziennikarskim już rok temu. Ale i jak widać na zdjęciu chociażby z ostatniej wyborczej konwencji Platformy Obywatelskiej, drugi rząd to bliskie zaplecze aparatu wykonawczego.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama