Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Młodzi Demokraci tradycyjnie z okazji imienin św. Mikołaja rozdali Mikołajki, ale i wskazali laureata słynnej rózgi. Został nim były wójt Ustronia Morskiego.


Przewodnicząca Młodych Demokratów - Iwona Roguska, przeprosiła, że uroczystość nie odbyła się 6 grudnia, ale ta data zbiegła się z zakończeniem wyborów prezydenckich i długotrwałej kampanii wyborczej. Przypomniała o tradycji wręczania czekoladowych Mikołajków i jak najbardziej prawdziwej rózgi.

W kategorii sport, wyróżnienie przyznano Monice Przybylskiej, za wywalczenie mistrzostwa świata seniorek w kickboxingu w kategorii lightcontact, "za chęć walki i wybijanie się ponad przeciętność, za determinację i sukcesy w sporcie". W kategorii działalność społeczna, Mikołajka odebrał Juliusz Aniszewski, znany i szanowany wieloletni kierownik biura rejonowego PCK w Kołobrzegu, jako najbardziej znany i oddany najbardziej potrzebującym kołobrzeski wolontariusz.

W kategorii kultura, wyróżnienie w tym roku przypadło instytucji - Regionalnemu Centrum Kultury. Mikołajek przyznano za "Kulturalną Jesień", jak argumentowali organizatorzy, za udowodnienie, że nasze miasto może być bogate w wydarzenia kulturalne także poza sezonem letnim. W kategorii polityka, Mikołajek przypadł Jadwidze, najdłużej sprawującej funkcję radnej w Radzie Miasta - 20 lat, za zaangażowanie w życie społeczności lokalnej.

Legendarna rózga została przyznana byłemu wójtowi Gminy Ustronie Morskie, który nie stawił się po odbiór wyróżnienia. Wieloletni wójt otrzymał rózgę na niedotrzymywanie obietnic. - 4 lata temu zapowiadał, że nie będzie kandydował po raz kolejny, a wystartował wbrew tym zapowiedziom - argumentowała Iwona Roguska. - To nagroda za brak konsekwencji w polityce i trzymanie władzy za wszelką cenę - skwitowała.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama