Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Statuetka "Konika", który jest wręczany przez prezydenta miasta, znowu wróciła do dziennikarzy. Prezydent zaproponował zmiany w przyznawaniu nagrody.


W 2007 roku, gdy to jeszcze dziennikarze przyznawali nagrodę "Konika Kołobrzeskiego", przedstawiciele mediów nominowali do niej po raz ostatni. Zastąpiła bowiem nas kapituła złożona m.in. ze społeczników i polityków, a także niektórych, często wybranych dziennikarzy. O przyznaniu "Konika" decydował bezpośrednio prezydent. Było to znaczące odejście od wydawałoby się utartej tradycji. I tak było przez resztę poprzedniej kadencji.

W ubiegłym roku próbowałem zachęcić władze miasta, aby to dziennikarze nominowali zaangażowanych w życie miasta mieszkańców do tej przecież ważnej nagrody, dla Kołobrzeżanina Roku. Niestety, idea nie zyskała politycznej akceptacji, a szkoda. Co ciekawe, w tym roku prezydent Janusz Gromek zdanie zmienił.

Dziś rzecznik prezydenta - Michał Kujaczyński, zaproponował, żeby wręczać dwie statuetki. Jedną wręczy prezydent, a kandydatów wskaże kapituła powołana przez niego, drugą kapituła dziennikarska, do której swoich przedstawicieli desygnuje każda kołobrzeska redakcja. Z zebranych informacji wynika również, że Bal Prezydenta w styczniu 2011 roku będzie miał charakter charytatywny, a pieniądze z wykupionych zaproszeń trafią na szczytny cel. I o to również wnosili o lat dziennikarze. Należy więc mieć nadzieję, że styczniowe "Koniki" przebiegną w innej atmosferze, niż te, które pamiętamy z początku bieżącego roku.

Robert Dziemba

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama