Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ze względu na złą sytuację na drodze krajowej nr 11, Policja zdecydowała o zamknięciu ruchu w obu kierunkach. Z Kołobrzegu dojazd będzie możliwy tylko do Podczela.


Droga krajowa nr 11 Kołobrzeg-Koszalin jest zamknięta w obie strony. Zapadła ostateczna decyzja w tej sprawie. Obecnie ściągane są posiłki, które będą regulowały ruchem na ulicach wylotowych z miasta. Pług utknął jadąc z Koszalina. Obecnie czynione są starania, żeby puścić piaskarkę i pług od strony Kołobrzegu. Zamknięta jest również droga na Białogard. Wlot z Karlina jest praktycznie nieprzejezdny, z Kołobrzegu z trudem można się przebić do Niekanina, ale i tego lepiej nie próbować. Nieprzejezdna jest także droga na Trzebiatów. Tu również śnieg nawiewany z pól spowodował, że droga po prostu znikła.

Gehennę w korkach przeżywają kierowcy. - To niebywałe, stoję w korku już 4 godziny - opowiada pan Paweł. - Tu nic się nie ruszyło, jak byłem, tak jestem w Gwiździe. O 19 miałem odebrać córkę z Koszalina. Nie ma na to szans. Po 19 odchodzi pociąg z Kołobrzegu do Koszalina, zawracam więc do Kołobrzegu - dodaje. A to nie było takie łatwe. W wielkie zaspy wpadały samochody osobowe i już z nich nie ruszają. Nie mają szans. W wielu miejscach droga krajowa nr 11 wtopiła się w białe pola. Ludzie marzną, niektórym kończy się paliwo. - Jest trudna sytuacja, bo kilka samochodów się zepsuło i stoją tarasując ruch - mówi pan Marek z Ustronia Morskiego. - Niektóre samochody wpadły w poślizg i wjechały do rowu, śniegu przybywa, zaraz ich nie będzie widać - mówi z zatroskaniem.

Śniegu niestety cały czas przybywa, bo nie tylko pada, ale silny i porywisty wiatr nawiewa go z pól. Aby więc nie zwiększać problemu na jedenastce i zwiększyć jej przepustowość dla pługów, droga została wyłączona zużytkowania, żeby ciężki sprzęt przejechał i odśnieżył zakorkowane drogi. Policja apeluje do kierowców: nie wyjeżdżajcie z miasta!

Z naszych ostatnich informacji wynika, że do pomocy zostali również ze swoim sprzętem poproszeni strażacy, który ruszają na pomoc zakopanym kierowcom.

Dziękujemy naszemu Czytelnikowi za nadesłane zdjęcia.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama