Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kuter KOŁ-31 zatonął. Dwóch rybaków podjął kuter KOŁ-17. Trwa akcja ratunkowa. Poszukiwanych jest jeszcze dwóch rybaków. Ich szanse maleją.


O tragedii na morzu napisaliśmy jako pierwsi. Informacja o tym, że KOŁ-31 nabiera wody, dotarła do ratowników tuż po godzinie 13.30. Jednostka znajdowała się 33 mile od Kołobrzegu, na wysokości Ustronia Morskiego. Rybacy nie mieli czasu na zorganizowaną akcję ratunkową, więc łódź musiała tonąć dość szybko. Dwóch rybaków znalazło się w tratwie ratunkowej. Po nadaniu sygnału pomocy, w miejsce zatonięcia udały się pozostałe kutry. Pierwszy dotarł KOŁ-17, który podjął na swój pokład dwóch rybaków. Są w dobrym stanie, nie potrzebowali pomocy lekarskiej.

Na miejsce wyruszyły jednostki ratownicze: Tajfun i Szkwał. O godzinie 14.40 na miejsce zatonięcia jednostki wystartował samolot AN-28. W akcji ratunkowej bierze udział łącznie 6 kutrów, które pod dowództwem ratowników poszukują swoich kolegów. Przyczyny zatonięcia nie są znane. Pogoda była dobra, na morzu przebywała większość jednostek z kołobrzeskiego portu. Część z nich zawijała właśnie do Kołobrzegu.

Przy bosmanacie spotkaliśmy Andrzeja Gościniaka, armatora KOŁ-31. Jemu przyczyny zatonięcia jednostki również nie są znane. Pojechał powiadomić rodziny rybaków o tym co się stało. Wiadomo natomiast, że woda w Bałtyku jest lodowata i ludzie w tych warunkach nie mają większych szans na przeżycie. Czekamy na powrót ratowników z morza. Wtedy może uda się podać dodatkowe informacje o dzisiejszej tragedii na morzu.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama