Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Załoga kutra KOŁ-17, która uratowała dwie osoby z kutra KOŁ-31, wpłynęła późnym wieczorem do portu. Ocalonych zabrało Pogotowie Ratunkowe.


Na powrót kutra KOŁ-17 czekały załogi dwóch ambulansów, Policja i Straż Graniczna. Kuter wpłynął do portu po godzinie 22. Na pokładzie miał dwóch rozbitków, kombinezony i tratwę ratunkową. Ocaleni rybacy od razu po przycumowaniu kutra pobiegli przywitać się z rodzinami. Już z tego można wywnioskować, że poza wychłodzeniem organizmu, byli w bardzo dobrym stanie, jak na tę sytuację oczywiście. Ratownicy musieli ich szukać, żeby weszli do ambulansów i dali się odwieść do szpitala, celem przeprowadzenia badań diagnostycznych.

Załoga kutra KOŁ-17 nie była specjalnie zainteresowana rozmową z dziennikarzami. W ogóle takiej chęci nie wyrażali uratowani. Jeden z ocalonych rybaków przywitał fotoreportera słowami: "Wypierdalaj!". Stanisław Przybyszewski, rybak z kutra KOŁ-17, tłumaczy to szokiem, w jakim nadal są ci ludzie. Według niego, wystarczyło żeby kuter był oddalony o kilkadziesiąt metrów więcej i tak wspaniałego spotkania rodzin z ocalonymi by nie było. Sam pan Stanisław, rybak z wieloletnim stażem, znał zaginionego szypra z kutra KOŁ-31. Kiedyś razem pracowali. Tym bardziej zależało mu na odnalezieniu kolegi, ale w tę pogodę było to skazane na niepowodzenie. Jak dodaje, akcję ratunkową tak naprawdę przeprowadzili sami rybacy. Gdy przypłynął "Szkwał", nie było już czego szukać. Czy czują się bohaterami? - Na naszym miejscu każdy zrobiłby to samo - stwierdza pan Stanisław.

11-metrowy kuter KOŁ-31 zatonął w niedzielę około godziny 13.30. Został zbudowany w 2006 roku. W wyniku zatonięcia, zaginęli dwaj rybacy, w tym szyper. Jak opowiadali świadkowe zdarzenia, kuter zatonął rufą. Przez pewien czas było widać dziób jednostki. Jest prawdopodobne, że dwie osoby nie zdążyły opuścić statku.


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama