Scattered Clouds

11°C

Kołobrzeg

29 maja 2024    |    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
29 maja 2024    
    Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Ponad 2 miliony złotych - tyle ma kosztować remont neogotyckiego gmachu ratusza. Ponad 1,5 miliona będzie pochodziło ze środków unijnych.
Urząd Marszałkowski wspomógł remont ratusza, partycypując w jego kosztach wkładem środków unijnych w wysokości 75%. Bez tego miasto nie miałoby szans na restaurację tego cennego zabytku, tym bardziej, że jest to obiekt bezpośrednio związany z władzą.

Niestety, to tylko część pieniędzy, które de facto pochłonie remont zabytku. Jego całkowity remont wyceniono na około 10 milionów złotych. Za ponad 2 miliony na początku zostanie wyremontowana elewacja zewnętrzna budynku, która jest w najgorszym stanie, a która owinięta zielonym materiałem zabezpieczającym nie jest żadną miejską wizytówką. Zwłaszcza na tle odrestaurowanej bazyliki.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama