Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Poseł Czesław Hoc apelował do samorządów, aby pisały do Ministerstwa Infrastruktury, z programu którego znikła budowa drogi S-11. Nie ma też drogi S-6.


Hoc poinformował podczas spotkania z dziennikarzami, że z "Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015"  usunięto drogę S-11. - Jako priorytet inwestycyjne, wpisano drogę S-1, S-3 czy S-19, ale droga S-11 w tym dokumencie nie istnieje - oburzał się poseł. - Nie ma tam również słynnej drogi S-6 w wariancie kołobrzeskim. Znikła również obwodnica Kołobrzegu w ciągu drogi krajowej nr 11. Tak jest od 6 grudnia, dziś jest 21, a nikt nic w tej sprawie nie robi.

Poseł ma wrażenie, że samorządowcy nawet nie wiedzą o planach Ministerstwa Infrastruktury. A przecież niedawno w Kołobrzegu był sam minister Cezary Grabarczyk i wyraźne mówił, że obie te inwestycje powstaną, ba, są priorytetem dla rządu. Co więc takie się stało, że dzień po zakończonej kampanii samorządowej z programu ministerialnego wypadają tak ważne dla naszego regionu inwestycje? Czesław Hoc liczy na to, że w ramach konsultacji społecznych, które trwają jeszcze 6 dni, samorządy, w tym Stowarzyszenie "Droga S-11" będą na tyle skuteczne, że jednak ministerstwo powróci do pierwotnych i postulowanych także przez Kołobrzeg planów inwestycyjnych.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama