Overcast Clouds

4°C

Kołobrzeg

22 kwietnia 2024    |    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz
22 kwietnia 2024    
    Imieniny: Kaja, Leon, Łukasz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

wilk kołobrzeg

Ksiądz Tadeusz Wilk z kołobrzeskiej bazyliki zaapelował do europosła Czesława Hoca, żeby zastanowił się nad swoimi wyborami. Chodzi o to, że obydwoje kandydaci na prezydenta Kołobrzegu są zwolennikami in vitro. Wilk uważa, że zarówno Woźniak jak i Mieczkowska "dali się poznać jako zwolennicy in vitro - zgoda na wielokrotną aborcję i należy się spodziewać, że potulnie wypełnią niechlubny testament starej rady miasta". Dlatego ksiądz Wilk nie weźmie udziału w wyborach, po raz pierwszy od 1989 roku. "Powtarzamy ciągle zgodnie z Katolicką Nauką Społeczną, że trzeba brać czynny udział w życiu społecznym i narodowym, że trzeba chodzić na wybory, ale oto mamy w Kołobrzegu nadzwyczajną sytuację, kiedy wyjątek potwierdza regułę, a z tego jasno wynika: katolik nie ulegnie pokusie koalicji ze zwolenniki "cywilizacji śmierci" i w tym konkretnym przypadku zapomni o ulubionej zasadzie polityków "Never say never!". Możemy przegrać ze zwolennikami ciepłej wody w kranach i z rzeszą tzw. katolików tylko z nazwy, ale nie w sumieniu, nie przed Bogiem!" - pisze Wilk.

- Księdzu Tadeuszowi Wilkowi coś się pomyliło, jeśli nazywa mnie zwolennikiem aborcji. Każdy kołobrzeżanin ma prawo do szczęścia i posiadania potomstwa. Chcę być prezydentem wszystkich kołobrzeżan, obok katolików, także ewangelików czy niewierzących. Prezydent służy mieszkańcom, a ksiądz chyba o tym zapomina - mówi Woźniak. Oburzona stanowiskiem księdza Wilka jest Anna Mieczkowska. - Nigdy nie popierała aborcji i stawianie mi takich zarzutów jest trochę nie fair. Program in vitro skierowany jest do osób z problemem bezpłodności, które korzystają z dokonań światowej medycyny i chcą mieć dzieci. Takie działania wspieram i będę wspierać - komentuje Mieczkowska.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama