Scattered Clouds

16°C

Kołobrzeg

30 września 2023    |    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
30 września 2023    
    Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

lodowisko kołobrzeg

Kołobrzeskie lodowisko ma już 12 lat. Tyle czasu upływa właśnie od nieudanej inwestycji, o której wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu. Obiekt był już remontowany kapitalnie, jak mówi Jacek Banasiak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pojawiają się kolejne usterki, na które miejska jednostka stara się reagować na bieżąco. To nie tylko generuje koszty, ale nie rozwiązuje żadnych problemów. Warto również podkreślić, że od wielu lat trwała dyskusja polityczna nad zadaszeniem lodowiska, twórczo rozwinięta przez Porozumienie Dla Kołobrzegu, z czego ostatecznie nic poza politycznymi przepychankami nie wyszło.

Technologia wykorzystana przy tej inwestycji od początku była wadliwa i sprawiała problemy. Jej głównym celem było podgrzewanie wody. Teraz mija 12 lat od oddania prac i trzeba do dyskusji o lodowisku usiąść od nowa, bo niedługo będzie ono nieopłacalne pod kątem kosztowym i będzie je trzeba zamknąć. Sam fakt tego, że obiekt jest niezadaszony, powoduje, że tym samym jest mało atrakcyjny dla mieszkańców i turystów. - To jest ten dobry moment, żeby to wszytko wziąć pod uwagę, mamy już spore doświadczenie, żeby pod hasłem zadaszenia lodowiska tak naprawdę to lodowisko przebudować. Sygnalizuję o tym od 2 czy 3 lat. Na mój wniosek prezydent Gromek powołał zespół, którego zadaniem było przygotowanie koncepcji i założeń do projektu - mówi Jacek Banasiak.

Problem w tym, że spawa potencjalnej przebudowy lodowiska utknęła w martwym punkcie. Dlatego prace tego zespołu powinny zostać zintensyfikowane, zwłaszcza, że jak zaznacza Banasiak, pojawiły się nowe technologie i nowe możliwości. Przebudowy wymaga płyta. Wiele elementów wymaga wymiany. - Kiedyś mówiło się, że budowa zadaszenia to koszt 1 mln zł. Tak, ale żeby mieć co przykrywać, to koszt, który musimy ponieść, jest o wiele większy - dodaje dyrektor MOSiR.

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzAdministratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama