Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Przemysław Dawid odniósł sukces. Udało mu się uruchomić pediatrię w szpitalu w Białogardzie, teraz jako jego dyrektor dostał angaż na stałe.


Na początku roku sytuacja w szpitalu powiatowym w Białogardzie była niezwykle trudna. Obok kłopotów finansowych doszło zamknięcie pediatrii. Zdymisjonowano starego dyrektora, a na jego miejsce powołano kołobrzeżanina - Przemysława Dawida. Otrzymał misję ratowania miejscowego szpitala, a przede wszystkim uruchomienia pediatrii.

- Uruchomienie tego oddziału to był priorytet - tłumaczy dyrektor Dawid. - Po pierwsze, szpital tracił pieniądze z tytułu nie wykonywania zakontraktowanych usług medycznych. To od razu generowało straty, które teraz nadrabiamy. Po drugie, zamknięcie oddziału spowodowało znaczne utrudnienia dla mieszkańców Białogardu i powiatu białogardzkiego. Zarówno dzieci jak i kobiety planujące narodziny dziecka musiały korzystać z opieki szpitali w Kołobrzegu i Koszalinie - dodaje dyrektor.

Uruchomienie oddziału było bardzo trudne. Pozyskanie lekarza z drugim stopniem specjalizacji do prowincjonalnego Białogardu, w dodatku do szpitala w niezbyt atrakcyjnej kondycji finansowej, było zadaniem co najmniej ambitnym. - Pukałem do wielu drzwi i spotykałem się z odmową - mówi Dawid. - Wadą mojej propozycji był albo Białogard, bo nie mogliśmy spełnić oczekiwań finansowych, albo znajdował się pediatra, który chciał zatrudnienia neonatologa. A to nie takie proste - tłumaczy.

Ostatecznie Dawidowi udało się znaleźć niezbędny personel medyczny, a także uruchomić ponownie zamknięty oddział. - Było to możliwe dzięki współpracy z Zarządem Powiatu, na czele ze starostą Tomaszem Hyndą, Radą Powiatu, ale także dzięki wsparciu kilku innych osób. Białogard poznałem jako miasto, w którym gdy pojawia się problem rzutujący na sytuację mieszkańców, to ludzie nie przeszkadzają w jego rozwiązywaniu, ale pomagają. To trochę inaczej niż w Kołobrzegu - śmieje się dyrektor.

Od 1 kwietnia Dawid otrzymał stały angaż. Jako dyrektor szpitala powiatowego w Białogardzie zamierza się skupić na poprawie jego sytuacji finansowej.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama