Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Mandatami zakończyły się połowy wędkarskie prowadzone na Bałtyku 2 kwietnia z pokładów dwóch polskich jednostek pływających.


Załoga SG-216 „Strażnik 6” z Pomorskiego Dywizjonu SG w Świnoujściu skontrolowała w sobotę w godzinach południowych znajdujący się około 24 mil morskich na północny – zachód od Kołobrzegu jacht motorowy, na którego pokładzie przebywało 12 wędkarzy. Okazało się, że trzech z nich nie miało dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy państwowej. Jak tłumaczyli, przed wyjściem z portu nie zostali poinformowani przez kierownika jednostki o tym, że wypłyną poza 12 milę morską, dlatego zostawili dokumenty na lądzie. Wersję tę potwierdził kapitan jachtu, 64-letni mieszkaniec Kołobrzegu, który za pomocnictwo w bezprawnym przekroczeniu granicy został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

W tym samym czasie załoga SG-213 „Strażnik 3” z Kaszubskiego Dywizjonu SG kontrolowała około 13 mil morskich na północ od Łeby inną polską jednostkę. Dwaj płynący nią wędkarze również nie mieli dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy państwowej i nie potrafili wytłumaczyć, dlaczego nie zabrali ich ze sobą. Za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty po 100 złotych.

oprac. SG

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama