Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Biuletyn Informacji Publicznej, prowadzony przez kołobrzeski magistrat, został laureatem konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.


Konkursu "Przejrzysta strona BIP" przeprowadziło MSWiA przy wsparciu Sputnik Software. W ramach 3 etapów rozesłano ponad 2800 ankiet. Odpowiedziało niecałe 110 samorządów, z których wyłoniono 300 jednostek, spełniających minimalne standardy dla funkcjonowania biuletynów informacji publicznej. Ostatecznie, wybrano 10 laureatów. Przyznano również 15 wyróżnień. Kołobrzeg znalazł się w pierwsze dziesiątce.

Nie ulega wątpliwości, że BIP Urzędu Miasta Kołobrzeg jest rozbudowany i zawiera sporą ilość informacji niezbędnych dla klientów, ale również z punktu widzenia kontroli w administracji publicznej. Wystarczy spojrzeć, jakie dane są w inny BIP-ach, żeby zrozumieć tę kwestię. Stąd też nagroda jak najbardziej się Kołobrzegowi należała. Ale są i minusy. Po pierwsze, fatalna platforma, regularnie się zawieszająca, wieczorami jakby gigantycznie przeciążona. Po drugie, czasami dziwnie brakuje ciekawych danych. Z danych w BIP wygląda, jakby w pierwszym kwartale nie przeprowadzono żadnej kontroli wewnętrznej. Po trzecie, czasami niektórych ciekawych danych brakuje, na przykład składu Młodzieżowej Rady Miasta czy Kapituły ds. tytułów. Ale to są drobnostki. W porównaniu z bałaganem, jaki panuje na niektórych BIP-ach spółek miejskich, Urząd Miasta funkcjonuje niemal wzorowo.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama