Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Poseł PiS Czesław Hoc podczas konferencji prasowej poinformował, że wystąpił do Najwyższej Izby kontroli w sprawie inwestycji na Parsęcie.


Inspiracją dla działań posła były publikacje kołobrzeskich mediów, w tym naszego portalu w związku z pytaniem, na co wydano 29 milionów złotych (przeczytaj), a także Telewizji Kablowej Kołobrzeg, w związku z uratowaniem przed zamurowaniem schodów do rzeki (przeczytaj). Z materiałów dziennikarzy wynika, że od samego początku ani wykonawca, ani inwestor, czyli Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, nie wie co, jak i gdzie robi. Wystarczy przypomnieć, że w ubiegłym roku próbowano nielegalnie rozebrać pozostałości historycznego Batardeau. Inwestor nie miał decyzji konserwatora zabytków na prace w średniowiecznym układzie urbanistycznym Kołobrzegu, chronionym prawem (przeczytaj). Sprawa również została nagłośniona przez nasz portal i TKK.

Po opublikowaniu materiału o schodach, poseł Hoc uznał, że miarka się przebrała. Podczas konferencji prasowej zwrócił uwagę na sposób, w jaki wykonywane są prace: bez zabezpieczeń i przy użyciu taczki oraz łopaty. - A miały być w tej inwestycji używane najnowocześniejsze technologie, miały być specjalne rękawy - ironizował Hoc. Jego zdaniem, ani jakość, ani zakres prac nad Parsętą nie uzasadniają przynajmniej obecnie sensu wydawania 29 milionów złotych. Hoc zastanawiał się, o czym jeszcze zapomniał inwestor i ile jeszcze razy coś ktoś będzie miał w projekcie, a czegoś nagle mu zabraknie. Bo co będzie, jeśli tym razem dziennikarze nie zdążą tego zauważyć? Zdaniem posła, najlepiej, aby odpowiedziała na te pytania Najwyższa Izba Kontroli.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama